Националният отбор по футбол на Германия продължа да е без загуба в Група "С" на световните квалификации. Бундестимът победи с 4:1 в гостуването си на Азербайджан.

Голмайстори станаха Андре Шурле, Томас Мюлер и Марио Гомес, като и тримата се разписаха през първото полувреме. Точен за домакините беше Димитрий Назаров, който вкара с първия точен удар към Мануел Нойер. Така беше прекъсната серията на Германия без допуснат гол, която продължи 678 минути.

Шурле започна като титуляр за първи път от октомври 2015 г. Той откри резултата в 19-ата минута с удар от няколко метра след пас на Йонас Хектор.

Назаров изравни след половин час игра, когато овладя на границата на наказателното поле и отправи техничен удар покрай вратаря. Германците обаче бързо си върнаха преднината. Пет минути по-късно Шурле изведе майсторски Мюлер в наказателното поле, футболистът на "Байерн" преодоля вратаря и с лекота се разписа за 2:1.

В последната минута на редовното време на първата част Джошуа Кимих центрира отдясно, Гомес беше заел добра позиция и с глава прати във вратата.

През второто полувреме Германия продължи да доминира и в 81-ата минута Шурле вкара втория си гол.

В двубой от Група "F" Англия победи с 2:0 Литва на стадион "Уембли". Нападателят на "Съндърланд" Джермейн Дефоу се завърна с гол. Той се възползва от пас на Рахим Стърлинг и с удар от движение се разписа.

За последно той игра за "трите лъва" през ноември 2013 г. Той вкара 20-ия си гол с националния екип и стана 22-ия играч, който има 20 или повече попадения за Англия.

Вторият гол беше дело на нападателя на "Лестър" Джейми Варди. Той влезе в игра от пейката и в 66-ата минута с първото си докосване на топката вкара. Варди вкара шестия си гол за Англия, след като Деле Али го изведе сам срещу вратаря.

Отборът на селекционера Гарет Саутгейт е на първото място в групата си с 13 точки. Втори е Словения с 8, която от 21:45 ч. гостува на Шотландия.