На 25 и 26 юни на брега на яз.Тича при с. Ловец се проведе Втория риболовен турнир "Велики Преслав за чисти брегове". Въпреки прогнозата за дъжд спортистите се явиха при състезателното жури още в 7 ч сутринта. Първият ден предложи оспорваната надпревара на малките риболовци, разделени в две възрастови групи - до 14 и от 15 до 18 години, разказа за ШУМ.БГ Георги Майсторски, член на УС на Риболовния клуб „Чисти брегове“ и един от организаторите. Призовата тройка при децата до 14 г. заеха Роберта Гайдарова /с улов от 1,696 кг/, Ивелин Атанасов /1,350/ и Свилен Красимиров /0,667/. При големите безспорен победител стана Васил Василев /1,132 кг/, с подгласници Бюлент Ибрямов /0,758/ и Юзкан Ахмед /0,733/. Победителите получиха награди - въдици, медали и грамоти, а за най-едра риба /0,468 кг/ Грациела Йорданова  спечели телескопичен кеп. И останалите участници си тръгнаха с подаръци - въдици, такъми, захранки, лакомства,  грамоти. Сред тях и най-малкият участник - 3-годишният Батухан Ридван от Радко Димитриево,получи награда от 69-годишния Йордан Момчев, най-възрастния състезател, член на Клуб по спортен риболов - Сливен и доайен сред активните майстори на куката. През втория ден от турнира 20 изявени майстори вложиха цялото си умение и хитринки, за да постигнат победата. Първите шест места бяха за Милен Тодоров - сектор А /4,827 кг/, Йордан Йорданов сектор Б /4,084/, Свилен Земеделски сектор А /3,810/, Георги Кръстев - сектор Б /3,848/ и Красимир Маринов - сектор А /3,798кг/. Миналогодишният победител Петър Пушков остана на почетното шесто място с улов от 3,200 кг. Първите четирима получиха купи, медали, грамоти и парични награди, а останалите двама - медали. Слуката да хване най-голяма риба се падна на Костадин Терзиев, който улови 506-грамова каракуда, за което получи специална купа и професионален кеп, осигурен и връчен от кмета на община В. Преслав - инж. Димо Бодуров. В турнира, съгласно Новите правила на Българската федерация по риболовни спортове участваха риболовци освен от В. Преслав и от Шумен, Плевен, Сливен, Айтос и Силистра. Проявата бе организирана от новоучредения и регистриран Риболовен клуб "Чисти брегове" - гр. В. Преслав, благодарение на генералния спонсор „Телепол“, както и други спонсори и съмишленици. ШУМ.БГ