Лудогорец излезе еднолично на върха в класирането на футболния ни елит, след като разби Славия с 4:0 в последния мач от съботната програма на 16-ия кръг на "А" група.

Домакините успяха да поведат с 1:0 още в 4-ата минута след гол на Роман Безяк. Нападателят овладя топката на границата на наказателното поле, освободи се от двама бранители на Славия и с удар в десния ъгъл откри резултата. Шоко проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Безяк само две минути по-късно, в 6-ата минута, засече топката от въздуха за 2:0. След перфектна атака отляво и двойно подаване между Витиня и Марселиньо, последният с лекота направи резултата класически в 16-ата минута. В 71-ата минута пък Марселиньо отне топката от Димо Атанасов, центрира в наказателното поле на Славия, като прехвърли вратаря Стефано Кунчев, а там Дани Абало прати топката с глава в опразнената врата, оформяйки крайния резултат. "Орлите" са вече еднолично на върха с актив от 34 точки, след като Литекс, който има 31 точки, загуби днешното гостуване на Ботев Пловдив с 1:2. /БГНЕС