Симона Халеп триумфира на турнира в София, с което се доближи на крачка до топ 10 в световната ранглиста.

Румънката успя да постигне обрат, след като победи Саманта Стоусър с 2-6, 6-2, 6-2 на финала на Турнира на Шампионките в София. Стоусър тръгна добре в мача и взе първия гейм с 6-2 след само 32 минути игра, но не успя да победи Халеп и да вземе реванш за загубата в Москва миналия месец. Във втория сет нещата определено се промениха и Халеп успя да пробие рано за 1-2. Стоусър обаче върна пробива още в следващия гейм. Това не спря румънката, която явно се разигра и успя да поведе с 4-2 и в крайна сметка да спечели сета с 6-2. Халеп обаче тотално се мобилизира и спечели мача, с което взе 270 хиляди евро и 375 точки за ранглистата. Това беше шестата среща между двете, като балансът е 3:3. Тази година Халеп няма нито един загубен финал, с което записа най-успешната си година в кариерата си. /БГНЕС