Неприятен инцидент помрачи срещата от 12-я кръг на Примера Дивисион между Малага и Бетис.

Малко след началото на второто полувреме Дамиен Перкис се сблъска с Фабрис Олинга и след като удари силно главата си изпадна в безсъзнание. Лекарите не успяха да свестят играча, който в крайна сметка беше откаран в болница. Иначе в срещата Малага победи с 3:2 Бетис. Домакините откриха в 13-та минута чрез Роке Санта Круз. Гостите изравниха в 32-та минута на 1:1 с попадение на Верду. Малага поведе с 2:1 след гол на Елисеу, но след три минути Бетис отново изравни на 2:2 чрез Жорди Фигуерас. Самуел обаче донесе трите точки на Малага след гол в добавеното време за 3:2. След победата Малага е на 14-то място, а Бетис е в зоната на изпадащите с девет точки.