Ювентус и Реал Мадрид си отбелязаха по два гола в мач от Шампионската лига. На полувремето те завършиха 1:0

Мачът се игра в Торино пред около 38 хил. зрители. Головете отбелязаха Видал (41 s.p.) и Лоренте (65) за Юве, и Кристиано Роналдо (52) и Бале (60) за тима от Испания.

Юве e последен в групата с трети пореден равен. Но загубата на Галатасарай в Копенхаген (1:0) го оставя с теоретични възможности за финалната фаза на Шампионската лига.

Ако играят както във вторник, те все още имат шанс. И двата отбора направиха красива игра във футболната вечер. Голмайсторът Кристиано Роналдо в 52-та минута и първият европейски гол на Гарет Бейл с Реал (60) изглежда класираха Реал, но Юве, който откри резултата чрез дузпата, вкарана от Артуро Видал, макар и ударен, се завърна благодарение на Фернандо Йоренте (65).

Английският съдия Уеб (H. Webb) показа четири жълти картона, също разпределени по равно между двата отбора - Пирло (44)и Бонучи (72)от италианците и Модрич (35)и Варане (41) от гостите.

От Група "А" Шахтьор Донецк, Украйна и германския Байер Левекузен завършиха наравно 0:0.

Реал Сосиедад от Испания и английския Манчестър Юнайтед също напуснаха терена без гол.

От група "В" ФК Копенхаген вкара 1 гол на Галатасарай за 1:0.

В тази група са и Ювентус и Реал Мадрид (2:2)

Група "С"

В Атина Олимпиакос победи с един гол португалският Бенфика (1:0).

В Париж ПСЖ и белгийският Андерлехт си вкараха по един гол (1:1).

Група "D" Манчестър Сити победи ЦСКА Москва с 5:2.

В Пилзен, Чехия, отборът Виктория Пилзен падна от Байерн Мюнхен, Германия, с 0:1.

След победите на Манчестър Сити и Байерн двата отбора си осигуриха участие в последната фаза на Шампионската лига. /БГНЕС