Давид Налбандян победи номер 1 в тениса Роджър Федерер с 4:6, 6:7 на турнира в Париж. Успеха на аржентинеца не е изненада, тъй като само преди десет дни той отново победи Федерер, но този път на финал. В Мадрид Налбандян успя да обърне резултата, след като губеше в първия сет и в крайна сметка взе победата с 1:6, 6:3, 6:3. Сега, вече на четвърт-финал, той успя да повтори постижението си в два сета 6:4, 7:6 и така изравни баланса победи-загуби с Федерер, по 8 за двамата. Първия сет започна добре за Налбандян и той поведе с 5:2. Въпреки опитите на Федерер да направи подвиг, не се стигна до такъв и той загуби с 6:4. През втория играта бе далеч по оспорвана и се стигна до тайбрек, който също бе спечелен от аржентинеца - 7:6. Победата му даде право да играе на четвърт-финалите, където го чака Давид Ферер, който пък отстрани Томаш Бердих с 6:4, 6:2.