Отборът на Ботев Пловдив се класира за четвъртфиналите на Купата на България, след като победи Черно море с 1:0 в реванша между двата тима, игран на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Първата среща във Варна завърши 0:0, а по всичко изглеждаше, че резултатът ще се повтори и в реванша, след като домакините така и не успяха да преодолеят защитата на варненци в редовното време. "Канарчетата" все пак стигнаха до скъпоценен победен гол в 90-та минута, когато Артур Енрике свали топката с глава за Луис Педро, който нямаше проблем да се разпише на празна врата. Възпитаниците на Георги Иванов се опитаха да отговорят в оставащите минути, но не успяха и в крайна сметка Ботев се класира за следващата фаза на турнира. /БГНЕС