Левски записа поредната си издънка за сезона, като този път завърши 1:1 с Пирин в Благоевград. По този начин "сините" вече изостават на 5 точки от лидера ЦСКА, който победи днес Марек в Дупница с 3:1. Столичани имаха игрово предимство през цялата среща, но трудно успяваха да преодолеят сгъстената защита на благоевградчани. Първото положение за гол в мача дойде в 20-ата минута, когато Димитър Телкийски центрира от дясно от фаул и Живко Миланов стреля с глава от десетина метра, но вратарят Иво Иваников спаси. След малко повече от половин час игра Телкийски центрира от корнер от дясно, топката мина през цялото наказателно поле и се озова в краката на Седрик Бардон, който стреля силно от 15-ина метра, но над гредата. В последните минути преди почивката "сините" натиснаха, но не успяха да стигнат до гол, въпреки че изпълниха половин дузина ъглови удара. В 68-ата минута след двойно подаване с Димитър Телкийски македонският национал Дарко Тасевски нахлу в наказателното поле и беше спънат от Димитър Коемджиев. Съдията Стоян Алексиев посочи бялата точка, а Валери Домовчийски откри резултата със седмия си гол за сезона в първенството. След решението на рефера от щаба на домакините бурно протестираха, че Тасевски е симулирал за дузпата. В следващата атака Лъчезар Дафков получи пас от Марио Метушев, но от границата на наказателното поле стреля над целта. В 73-ата минута пък силен шут на Дафков от 20-ина метра се отби от напречната греда. Двубоят вървеше към победа за гостите, но минута преди края домакините стигнаха до изравняването. Марио Метушев центрира остро в наказателното поле към вратата от фаул от дясно, топката се плъзна от главата на Седрик Бардон и спря в мрежата на Божидар Митрев за крайното 1:1.