Гонсало Игуаин отбеляза два гола за победата на Наполи над Лацио с 4:2 в двубой от 14-и кръг на италианския шампионат. В другия мач от кръга в понеделник Фиорентина победи у дома Верона с 4:3.

В Рим тимът на Наполи важен успех, който доближи южняците на три точки от Рома и на 6 от лидера Ювентус. Това бе десета победа за Наполи в шампионата. Отборът поведе с гол на Игуаин в 24-ата минута, но полузащитникът на гостите Валон Бехрами си вкара автогол още в следващите секунди и резултатът бе изравнен. Горан Пандев отново даде преднина на неаполитанците в 50-ата минута, а Игуаин се разписа за втори път в 78-ата. Мачът стана труден за Наполи в самия му край, след като Балде Диао Кейта върна един гол в 88-ата минута. В допълнителното време обаче точка на спора сложи Хосе Мария Кайехон, автор на четвъртото попадение за Наполи в срещата. Тимът на Рафа Бенитес в следващия кръг посреща Удинезе. /БГНЕС