Наполи изпусна две скъпоценни точки в борбата за титлата в Италия, след като завърши наравно 3:3 с Удинезе у дома на "Сан Паоло" в 15-и кръг на Серия А.

Така Наполи не успя да се възползва от възможността да се изравни по точки с втория Рома, който остава с две повече (34) и има мач по-малко. Горан Пандев вкара два гола за южняците през първата част в рамките на три минути (38`, 41`). Федерико Фернандес обаче в самия край на полувремето вкара гол в собствената си врата и преднината на домакините бе намалена. Халфът на Удинезе Бруно Фернандеш изравни в 70-ата минута, но веднага след това Наполи отново поведе с попадение на Блерим Джемайли (71`). Десет минути по-късно сърбинът Душан Баста бе точен за Удинезе, след което домакините не успяха да намерят начин да стигнат до пълния успех. В другия съботен мач от кръга Ливорно - Милан също не бе излъчен победител - 2:2. "Росонерите" поведоха чрез Балотели в 8-ата минута след центриране на Кака. Лука Силигарди вдигна трибуните на крака в 26-ата минута, изравнявайки резултата, а в 58-ата бразилският нападател Паулиньо даде преднина на Ливорно. Балотели обаче успя да измъкне поне точка за своя отбор от този мач, след великолепно изпълнение на пряк свободен удар от 25 метра 7 минути преди края. Милан са осми във временното класиране с 18 точки, а Ливорно 16-и с 13 т.