Барселона разгроми Селтик с 6:1 в мач от Група Н на Шампионската лига, играл се пред 55 хил. зрители на ст. "Ноу Камп".

Барса имаше тотално превъзходство от първата до последната минута, като отсъствието на контузения Лионел Меси почти не се усети. Бълхата бе заместен по превъзходен начин от другата суперзвезда на каталунците - Неймар, който записа хеттрик и голова асистенция.

Бразилецът реализира в 45-ата, 48-ата и 58-ата минути, като за първия и втория гол бе асистиран съответно от Монтоя и Шави. Имената си сред голмайсторите записаха и Жерард Пике (7-а минута), Педро Родригес (40-ата минута) и Кристиан Тейо (72-а минута). Почетното попадение за Селтик реализира Йоргос Самарас в 88-ата минута.

В последните мачове от груповата фаза на Шампионската лига се получиха следните резултати:

От Група Н: Барселона и Милан

В Лига Европа напролет ще играят класиралите се на трето място в групите, а именно: Шахтьор Донецк, Ювентус, Бенфика, Виктория Пилзен, Базел, Наполи, Порто и Аякс.