Отборът на Левски ще посрещне Нова година на трето място в класирането, след като разби Нефтохимик с 6:1 в Сливен в мач от 23-ия кръг на "А" група.

Двубоят започна отлично за "сините", които откриха резултата още в шестата минута, когато Орлин Старокин засече центриране на Гари Родригес от фаул. В 15-та минута Родригес се отчете с втора асистенция, след като подаде на празна врата на Димитър Макриев. Централният нападател отбеляза второто си попадение в срещата 10 минути преди почивката, когато бе изведен добре от Антонио Вутов и не сбърка сам срещу вратаря на Нефтохимик. През втората част Родригес увенча добрата си игра с две попадения, а между тях Алехандро Перес си отбеляза автогол. В продължението на мача Илиян Йорданов оформи крайното 6:1 след центриране на Нуно Пинто. По този начин Левски записа четвъртата си поредна победа в "А" група и ще зимува на трето място с 43 точки, докато Нефтохимик остава на 13-та позиция с 12 точки.