Манчестър Юнайтед записа домакински успех с 3:1 над Уест Хам в среща от 17-ия кръг на Висшата лига.

На своя "Олд Трафорд", "червените дяволи" си осигуриха комфортна преднина с два гола през първата част. Техни автори станаха Дани Уелбек в 26-ата минута и Янузай в 36-ата. След почивката Ашли Йънг направи резултата класически, с хубав удар, който прати топката в горния десен ъгъл на вратата. Гостите стигнаха до почетно попадение в 81-ата минута, когато Маига изведе Карлтън Коул сам срещу вратаря и той не сгреши за 3:1. Домакините могат да съжаляват, тъй като пропиляха още доста положения, а освен това техен гол бе отменен.

След този мач Юнайтед събра актив от 28 точки и се изкачи до 7-а позиция в класирането. Уест Хам се намира на 17-ата позиция с 14 пункта. /БГНЕС