Отборите на Олимпиакос и Реал Мадрид не можаха да си отбележат гол в среща от група C на Шампионската лига и си поделиха по една точка, докато в другия мач от тази група Лацио победи с 2:1 германския Вердер Бремен и се върна в битката за място, осигуряващо участие в осминафиналите. В Гърция Реал беше по-активният отбор, но домакините от Олимпиакос успяха да запазят вратата си суха през всичките 90 минути. С чудесни изяви в Пирея се отличи вратаря на домакините Антонис Никополидис. Невероятни пропуски за „белия балет” през първото полувреме направиха Робиньо, Снайдер и Раул. След почивката Олимпиакос имаше своите възможности за гол, но те бяха пропиляни от Луа Луа и Дарко Ковачевич. За Реал, който удари на два пъти гредите в тази среща, пропуснаха да отбележат Раул и Ван Нистелрой. В другия сблъсък от тази група италианския Лацио успя да победи Вердер Бремен след два гола на Томазо Роки. В 57-ата минута Мегни бе съборен в наказателното поле на гостите от Бремен и главният рефер Иван Бебек отсъди дузпа, която бе реализирана от Роки за 1:0, въпреки, че ударът му първоначално бе избит от Тим Вийзе. При добавката обаче Роки бе безпогрешен. В 68-ата минута Томазо Роки вкара второто си попадение в мача за „римските орли”, след като надбяга Налдо и с удар от близко разстояние реализира за 2:0. В 86-ата минута Крибари повали защитника на гостите Пер Мертезакер в наказателното поле и бе изгонен заради втори жълт картон, а отсъдената за нарушението дузпа бе вкарана от бразилския плеймейкър на „брменските музиканти” Диего. Бразилецът също получи червен картон в последните секунди на мача, след като бе предупреден за втори път с жълт картон от хърватския съдия. В класирането след този кръг лидер е Реал Мадрид с 8 точки, следван от Лацио, Олимпиакос и Вердер Бремен с по 5 точки. БГНЕС