Отборът на Наполи успя да спечели само една точка в Сардиния, завършвайки 1:1 с Каляри в двубой от 17-и кръг на Серия А.

Тимът на Рафаел Бенитес се надяваше с евентуална победа да се доближи още повече до конкурентите си Ювентус и Рома, но не успя да стигне до пълен успех. Друг проблем за Бенитес е новата мускулна травма, която Пепе Рейна получи точно преди почивката. Коравият тим на Каляри, който има само една домакинска загуба този сезон, можеше да поведе още в петата минута, но гол на Нене бе отменен заради засада, а бразилецът получи жълт картон за протестите си. 30-годишният Нене все пак откри резултата 4 минути по-късно, а гостите върнаха попадението в 19-ата минута, когато Гонсало Игуаин реализира успешно дузпа, отсъдена за нарушение срещу Горан Пандев. В другия съботен мач от кръга борещият се за спасение в елита тим на Ливорно претърпя поражение с 1:2 от Удинезе.