Отборът на Евертън продължава със страхотното си представяне от началото на и вече е на две точки от върха в класирането, след като победи Суонзи с 2:1 като гост.

Наскоро "карамелите" записаха ценен успех над Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд", а сега си тръгнаха с трите точки от друго тежко гостуване. През първото полувреме на "Либърти" двата тима бяха много предпазливи и не създадоха голови положения. Възпитаниците на Роберто Мартинес натиснаха през втората част и в 66-та минута Шеймъс Коулмън откри резултата със силен изстрел от далечно разстояние. Само четири минути по-късно домакините изравниха след грешка в защитата на Евертън и автогол на Брайън Овиедо. В 84-та минута Рос Баркли изпълни свободен удар по страхотен начин и донесе успеха за своя тим. С тази победа Евертън се завърна в топ 4 и се доближи на две точки от лидера Ливърпул, докато Суонзи остава на 11-то място с 20 точки.