Наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти заяви, че тимът му, все още е в борбата за титлата на Ла Лига, след като отборът му победи Валенсия с 3:2 и застана на пет точки зад Барселона.

Валенсия определено не се даде лесно на "белия балет", след като Пабло Пиати и Жереми Матийо отбелязаха по един гол и неутрализираха попаденията на Анхел ди Мария и Кристиано Роналдо. Все пак Хесе Родрирес вкара най-важния гол, който оформи крайния резултат 3:2 в полза на Реал Мадрид. "Пет точки не е малка разлика, но бяхме под голямо напрежение преди този мач, защото тогава изоставахме с осем точки. Победата беше наистина важна. Доволен съм как премина първата част от сезона и съм развълнуван как ще протече 2014 година. Отборът ни има характер и ще се борим до край. В момента класирането говори само за себе си. Барса и Атлетико се справят много добре и имат преднина от пет точки, но аз нямам търпение да започне втората част от сезона. Това може да се окаже една много добра година за Реал Мадрид", каза Анчелоти. /БГНЕС