Ливърпул размаза Бешикташ с 8:0 и си върна за загубата в миналия кръг с 1:2 на турска земя и постави нов рекорд за най-убедителен успех в Шампионската лига. Тимът на Рафа Бенитес, който преди срещата бе с едва 1 точка след 2 загуби и равенство, се нуждаеше неистово от победата и я постигна по възможно най-убедителния начин. Още до полувремето домакините си осигуриха преднина от два гола. Момчетата на Рафа Бенитес откриха резултата в 19-ата минута чрез Питър Крауч. Гигантът отбеляза седмия си гол в Шампионската лига. Вторият гол бе дело на Йоси Бенаюн в 32-ата минута. Израелецът засече центриране на Воронин. През втората част наказателната акция на "червените" продължи. Йоси Бенаюн вкара още веднъж в 53-ата минута. Стивън Джерард отправи изстрел, но той бе отбит и при добавката най-съобразителен бе именно Бенаюн. Явно израелецът имаше голям мерак да бележи, защото само 3 минути по-късно оформи своят хеттрик. Отново Джерард стреля, топката бе избита, но Бенаюн я добави. Това бе и първи хеттрик в Шампионската лига от началото на сезона. Самият Стивън Джерард записа името си сред голмайсторите в 69-ата минута след отлично взаимодействие с Воронин. 15 минути след като влезе в игра, Райън Бабел отбеляза и първия си гол в мача. Това се случи в 78-ата минута, а 3 по-късно се разписа за 7:0. Последното попадение бе дело отново на Питър Крауч, който вкара в 89-ата минута и тотално съкруши гостуващия тим.