Отборите на Арсенал и Челси направиха равенство 0:0 в последния мач от 17-ия кръг на Висшата лига, игран при доста тежки условия на стадион "Емиратс" в Лондон.

Столицата на Великобритания бе връхлетяна от тежки дъждове в последните дни и дори мачът до последно бе под въпрос, но в крайна сметка дербито се състоя, а домакините се бяха погрижили теренът да е в добро състояние. Мениджърът на гостите Жозе Моуриньо бе избрал предпазлива тактика и игра на контраатака, като стратегията му проработи и най-добрите шансове в мача бяха за "сините". В средата на първата част Франк Лампард направи двойно подаване с Еден Азар, след което стреля, но ударът му срещна напречната греда. След почивката на няколко пъти гостите имаха числено преимущество при контраатаки, но така и не успяха да се възползват. "Артилеристите" владееха повече топката, но успяха да отправят първия си точен удар във вратата на Петър Чех едва няколко минути преди края, когато вратарят отрази изстрела на Оливие Жиру. По този начин Арсенал записа трети пореден мач без успех във Висшата лига и лидер по Коледа ще бъде Ливърпул. Челси е на четвърто място с 34 точки. /БГНЕС