Отборът на Арсенал успя да постигне труден, но много ценен обрат при гостуването си на Уест Хям и спечели с 3:1, за да излезе отново на върха на Висшата лига.

"Артилеристите" бяха в серия от три поредни мача без победа в шампионата, а днешното им дерби с "чуковете" също бе много тежко. След нулево първо полувреме домакините успяха да поведат в 47-та минута, когато Карлтън Коул се възползва от слаба намеса на Войчех Шчесни и се разписа от близко разстояние. Възпитаниците на Сам Алърдайс имаха няколко отлични шанса да удвоят преднината си, но ги пропуснаха и след това съжаляваха. Тио Уолкът изравни резултата в 68-та минута след слаб изстрел и лоша намеса на вратаря на Уест Хям. Само три минути по-късно обратът бе пълен след нов гол на Уолкът, а в 79-та минута завърналият се от контузия Лукас Подолски оформи крайното 3:1 в полза на Арсенал.