Отборът на Ливърпул стана поредната жертва на страхотната домакинска форма на Манчестър Сити, като "гражданите" взеха с 2:1 дербито от "Боксинг дей" във Висшата лига.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини вече победиха Манчестър Юнайтед, Арсенал, Тотнъм и Евертън на "Етихад", но срещу Ливърпул определено им бе доста по-трудно. Мърсисайдци започнаха мач по-добре и заслужено откриха резултата в 24-та минута, когато Луис Суарес изведе по брилянтен начин Рахийм Стърлинг, който подаде на Фелипе Коутиньо на празна врата за 1:0. Домакините отговориха бързо и седем минути по-късно Венсан Компани изравни с глава след центриране от корнер.

"Гражданите" натиснаха и стигна до пълен обрат точно преди почивката, когато Алваро Негредо бе изведен сам срещу Миньоле от Хесус Навас и въпреки че не стреля по най-добри начин, успя да преодолее белгийския страж. След почивката "червените" се опитаха да потърсят изравнителен гол, но Стърлинг изпусна 100-процентово положение от няколко метра, а справедливи претенции на Суарес за дузпа бяха подминати от рефера Лий Мейсън. В крайна сметка Сити стигна до успеха и се изкачи до второ място, на една точка зад лидера Арсенал, докато Ливърпул вече е четвърти.