Арсенал записа минимална победа с 1:0 при визитата си на Нюкасъл в среща от 19-ия кръг на Висшата лига.

През първата част играчите на Арсен Венгер имаха повече шансове за гол, но най-интересната ситуация бе в края на първата част и то пред тяхната врата. Кабай стреля, неговият удар бе блокиран, а след това последва силен шут на Сисоко, но стражът на Арсенал изби в корнер. След изпълнението му, топката се удари в напречната греда и веднага след това "артилеристите" успяха да изчистят.

В 64-ата минута Оливие Жиру успя да се измъкне от четирима играчи на "свраките" и с глава засече центриране, давайки аванс на своя тим - 1:0. Три минути по-късно Тио Уолкът бе близо до това да удвои резултата, след като успешно прехвърли Тим Круп, но в крайна сметка защитник на домакините успя да изчисти от голлинията.

След този успех Арсенал се завърна на първо място с актив от 42 точки. Нюкасъл са на седма позиция с 33 пункта.