Манчестър Сити записа успех с 3:2 като гост на Суонзи в среща от 20-ия кръг на Висшата лига.

Благодарение на този успех "гражданите" излязоха на върха във временното класиране с две точки пред Арсенал, който по-късно днес приема Кардиф. Суонзи остава на 11-та позиция с актив от 21 точки, но има голяма вероятност да бъде изместен след края на мачовете от този кръг.

В 14-ата минута Фернандиньо откри резултата, след силен удар по земя. В края на първата част Вилфред Бони успя да изравни и по този начин върна интригата в срещата. След почивката Сити стигнаха до нови два гола, дело на Туре Яя (58`) и Александър Коларов (66`). В края на мача Бони отново бе точен и по този начин оформи крайния резултат.