Димитър Бербатов игра през всички 90 минути за своя Фулъм, който записа поредния си срамен резултат в последните седмици, след като бе разбит от последни Съндърланд с 1:4 у дома.

Наскоро "котиджърс" бяха разгромени от новака Хъл Сити с 6:0, а днес имаха отличен шанс да се отдалечат от зоната на изпадащите, но вместо това записаха нов провал. Адам Джонсън откри резултата в полза на "черните котки" в 29-та минута, а малко преди почивката Ки удвои. Възпитаниците на Рене Мюленстийн се върнаха в мача в 52-та минута чрез Стив Сидуел, но Джонсън възстанови преднината от два гола на своя тим в 69-та минута. Малко преди края на мача бившият играч на Манчестър Сити оформи своя хеттрик от дузпа за крайното 4:1 в полза на Съндърланд. С този успех възпитаниците на Густаво Пойет се отлепиха от дъното и вече са на 19-то място със 17 точки, а Фулъм остава на 16-та позиция с актив от 19 точки.