Българската публика ще може да гледа в удобен час срещата от втори кръг на турнира Аустрелиън Оупън при жените между Цветана Пиронкова и представителката на домакините Саманта Стоусър.

Двубоят е първи от нощната сесия на централния корт „Род Лейвър Арина“ и няма да започне преди 10:00 българско време. Ще може да се гледа в интернет и по телевизията.

„Почивен ден за мен! Опитвам се да остана в сянката при тези 40-градусови температури в Мелбърн днес“, написа Пиронкова във „Фейсбук“, добавяйки фотос от почивката си. При успех българката ще чака Аника Бек или Ана Иванович в следващия кръг.

Стоусър до момента няма загубен сет в три мача с Пиронкова и очаквано е фаворит. Българката обаче взе главите на три тенисистки от топ 10 в Сидни и е в серия от 9 поредни победи. Успее ли да стори това, в трети кръг Пиронкова ще срещне Аника Бек или Ана Иванович.