Самуел Ето`о отбеляза хеттрик за победата на Челси над Манчестър Юнайтед с 3:1 в дербито от 22-ия кръг на Висшата лига, играно на "Стамфорд бридж" в Лондон.

Камерунският нападател получи шанс от Жозе Моуриньо да започне като титуляр на мястото на Фернандо Торес и се отплати повече от добре за това. Ето`о откри резултата в 17-та минута, когато негов удар се бе отклонен от Майкъл Карик и преодоля Давид де Хеа. Гостите се опитаха да се върнат в мача и създадоха няколко положения, но не успяха да ги реализират. Точно преди почивката Ето`о отбеляза втория си гол след трагична игра на "червените дяволи" в защита, а в началото на втората част камерунецът отбеляза третия си гол и по този начин реши изхода от двубоя. До края възпитаниците на Дейвид Мойс успяха да стигнат само до почетно попадение, дело на резервата Хавиер Ернандес. След този успех Челси се доближи на две точки от лидера Арсенал, докато Юнайтед остава на седмо място с 37 точки. /БГНЕС