Манчестър Сити записа класически успех с 3:0 срещу Уест Хам и се класира на финал за Купата на лигата.

"Гражданите" победиха "чуковете" и в първата среща, но тогава с 6:0 и по този начин, с общ резултат 9:0, продължават напред в турнира. Първото попадение падна, след като Маркош Лопес центрира отлично към Негредо, за който остана само да прати топката във вратата с глава - 1:0.

В 24-ата минута Маркош Лопес пусна извеждащ пас към Агуето, който се справи със защитниците на домакините и пусна топката покрай Юси Яскелайнен - 2:0. В 59-ата минута Негредо вкара третия гол за своя тим и по този начин оформи крайния резултат.

Съперник на "гражданите" във финала на 2 март на "Уембли" ще бъде излъчен след втория мач между Манчестър Юнайтед и Съндърланд. "Черните котки" спечелиха първата среща с 2:1, а реваншът на "Олд трафорд" е тази вечер от 21.45 часа, българско време. /БГНЕС