Рускинята Мария Шарапова завърши на първо място в червената група на първенството на УТА по тенис в Мадрид с награден фонд 2,08 милиона евро, след като победи Ана Иванович (Сърбия) с 6-1, 6-2. Така на полуфиналите Шарапова избегна за съперничка миналогодишната победителка и номер 1 в света Жустин Енен от Белгия. Иванович ще играе с Енен в спор за място на финала, а рускинята среща своята сънародничка Анна Чакветадзе. "Не се притеснявам от това с кой ще играя на полуфиналите. Ако се представя както днес, всичко ще е наред", каза Шарапова. Рускинята, която спечели титлата от този турнир при дебюта си през 2004 година, победи Иванович след час и 10 минути игра. Тя направи 5 пробива срещу нито един за сръбкинята. Шарапова за четвърти път този сезон ще играе с Чакветадзе. Тя има 5 победи от пет мача над своята съперничка като е загубила само един сет. Иванович и Енен за последно играха на финала на Откритото първенство на Франция. Белгийката има две победи от две срещи в преките двубои. В другия мач от червената група, който бе без значение за крайното класиране, Даниела Хантухова (Словакия) победи Светлана Кузнецова (Русия) със 7-6 (7), 6-0 за 1:23 часа.