Леванте победи Севиля като гост с 3:2 в мач от 21-и кръг на испанското първенство.

Домакините поведоха в резултата с 1:0 в 25-та минута, след като Коке се разписа, но пет минути по-късно Леванте изравниха на 1:1 чрез Давид Барал. До края на полувремето гол не падна. Втората част започна драматично за Севиля, които пропуснаха да отбележат от дузпа. Все пак, Ракитич успя да увеличи преднината на домакините на 2:1. Гостите отново изравниха на 2:2 чрез Лукас Винтра, а минути след гола му Леванте отбелязаха още един гол за 2:3 и успяха да обърнат резултата. В другия мач от Испания Валенсия и Еспаньол завършиха 2:2. Лидери в класирането на Ла Лига са Реал Мадрид с 53 точки, следвани от Барселона и Атлетико Мадрид, които днес ще играят мачовете си от кръга.