Наполи победи и отстрани Лацио от турнира за Купата на Италия. Тимът, воден от Рафаел Бенитес, се наложи с 1:0 и си осигури среща с  Рома в полуфиналната фаза на надпреварата. Голмайстор за Наполи стана Гонсало Игуаин след асистенция Хосе Кайехон.

"Римските орли" бяха без голмайстора си Мирослав Клозе, но въпреки това се държаха напълно равностойно срещу своите домакините през първата част, в която голове така и не бяха отбелязани.

До попадение се стигна едва в 82-ата минута, когато Кайехон даде чудесно извеждащо подаване към аржентинския национал. До края на мача гостите опитаха всичко по силите си да върнат гола и да вкарат мача поне в продължения, но не успяха да го направят и отпаднаха от турнира.

Полуфиналите за Купата на Италия са Наполи – Рома и Удинезе – Фиорентина, като в тази фаза на турнира съперниците ще играят по две срещи на разменено гостуване.