Локомотив София се наложи над Пирин Благоевград с 3:1 като гост пред около 2000 зрители в един бърз и динамичен мач. Първата опасност бе в 6-ата минута пред вратата на Локомотив, но ударът на Витанов мина покрай десния стълб. При ответната атака Зоран Балдовалиев изненада защитата и бранителите на Пирин и от границата на наказателното поле прати неспасяемо топката в мрежата зад Иваников за 0:1. След гола на "железничарите" домакините упражниха траен натиск. В 8-ата минута бе блокиран удар на аржентинеца Пиетробон, в 14-ата вратарят Голубович със сетни усилия спаси негов удар от близост с глава. В 16-ата минута Витанов опита с изстрел от далече да порази вратата на Локомотив, но бе неточен. Малко по-късно отново закипя пред вратата на гостите и 22-ата минута Пиетробон опъна мрежата за 1:1 след поредното разбъркване в наказателното поле на Локомотив. До почивката имаше относително равновесие на терена и головите опасности бяха по-малко. В 53-ата минута бе един от повратните моменти на мача. За нарушение в наказателното поле срещу Иво Иванов реферът Николай Йорданов отсъди 11-метров наказателен удар за гостите и Марчо Дафчев бе точен от бялата точка - 1:2. Пет минути по-късно Пирин бе близо до изравняването, но Голубович спаси опасен удар на Витанов. Домакините продължиха да търсят изравняването. В 72-ата минута топката почти влезе във вратата зад Голубович след страхотно мелле, но гол нямаше. В 75-ата минута съдийско отсъждане предизвика остра реакция сред футболистите на Пирин, но всичко завърши с жълт картон срещу вратаря им Ивайло Иваников. Две три меллета и натиск на домакините пред вратата на Локомотив не доведоха до гол за зелено-белите от Благоевград. В 84-ата минута Марчо Дафчев сложи точка в интригата на двубоя с трети гол за Локомотив и негов втори в мача - 1:3 и поредна неприятна домакинска загуба за футболистите на Пирин.