Реал Мадрид разгроми с 3:0 съгражданите си от Атлетико в първи полуфинален мач за Купата на краля.

Срещата, играла се на ст. "Сантяго Бернабеу", започна с едноминутно мълчание в памет на бившия национален селекционер Луис Арагонес, починал тези дни на 75-годишна възраст. Мъдреца от Ортеласа през богата си кариера е бил и играч, и треньор на Атлетико.

През по-голямата част от мача играта бе равностойна, като разгромният резултат не дава реална представа за съотношението на силите между двата отбора. Победата на Реал дойде до голяма степен и благодарение на шанса, като две от попаденията паднаха след злощастни за Атлетико рикошети.

В 17-ата минута Пепе получи от Анхел Ди Мария и стреля от 20-ина метра. Топката удари Инсуа и свари неподготвен вратаря Тибо Куртоа - 1:0. В 57-ата минута Хесе Родригес покачи на 2:0, като асистенцията бе отново на Ди Мария. Крайното 3:0 бе оформено от самия Ди Мария в 73-ата минута, отново след рикошет - този път в тялото на Миранда.

Очертаващият се като протоколен реванш е на ст. "Висенте Калдерон" е на 11 февруари. /БГНЕС