Отборът на Наполи се наложи над Милан с 3:1 у дома в двубой от 23-и кръг на италианския шампионат. С два гола за домакините от Неапол се отличи Гонсало Игуаин, който вече има 12 попадения от началото на сезона.

Наполи прекъсна серия от три мача без победа, а Милан записа първо поражение под ръководството на новия треньор Кларънс Зеедорф. "Росонерите" поведоха в 8-та минута, когато мароканецът Адел Таарабт ознаменува дебюта си за отбора с прекрасен гол след солова акция (http://www.youtube.com/watch?v=1oy4sa2O22Q). Само три минути по-късно обаче Гьокхан Инлер възстанови равенството, а Игуаин донесе победата на неаполитанците с голове в 56-ата и 82-ата минута. Наполи е на трета позиция с три точки повече от четвъртия Фиорентина, който победи Аталанта с 2:0 във Флоренция. Тимът на Рафа Бенитес обаче изостава с 12 точки от лидера Ювентус, който днес гостува на Верона. В друг съботен мач от кръга Удинезе победи Киево с 3:0. /БГНЕС