Григор Димитров победи Дмитри Турсунов с 2:1 сета (6:2, 1:6, 6:4) в първия кръг на турнира в Ротердам.

Първата част започна доста драматично. Руският тенисист сервира първи и взе подаването си на 0, а веднага след това успя да пробие сервиса на Гришо и да поведе с 2:0 гейма.

Димитров обаче веднага върна пробива и намали до 2:1, след което спечели подаването си изравни до 2:2.

Българската звезда направи още два пробива и в крайна сметка обърна резултата в своя полза до 5:2.

В последния гейм, докато сервираше Гришо допусна леко отпускане и позволи на Турсунов да поведе с 40:15 точки, но в крайна сметка се съвзе и затвори сета при 6:2 гейма.

Руският тенисист взе реванш във втория сет, когато размаза първата ракета на България с категоричното 6:1 гейма и изравни сетовете - 1:1.

Гришо показа необяснимо слаба игра, от която Дмитри Турсунов се възползва и спечели втората част.

Голяма драма се разигра и в третия решителен сет, който започна с размяна на по един гейм за 1:1.

Последва пробив на Турсунов и руснакът излезе напред, но Димитров с мъка успя веднага да върне пробива и пак да изравни - 2:2.

Размяната на геймове продължи доста дълго, като при резултат 5:4 руският тенисист поиска медицинска помощ.

Той се върна на корта и сервира, но великолепната игра и здравите нерви на Гришо му помогнаха да стигне до пробив и да спечели сета с 6:4, а оттук и мача.

С този успех Григор Димитров се класира за втори кръг, където ще се изправи срещу латвиеца Ернст Гулбис. Двамата не са се срещали до момента.