Цветана Пиронкова загуби от германката Аника Бек с 1:2 сета (7:6, 2:6, 2:6) във втория кръг на турнира в Доха с награден фонд 2440070 долара.

26-годишната пловдивчанка пропиля аванс от 4:2 в първия сет, след което се стигна до тайбрек. В него 52-ата в света българка успя да обърне от 3:5 и след серия от четири поредни точки поведе в резултата.

Във втората част Бек, която е 55-а в света, проби рано, следкоето поведе с 4:1 и това се оказа решаващо за изхода на втория сет.

Преди третата част Пиронкова поиска медицински таймаут заради физически проблем. Пловдивчанката все пак успя да стигне до пробив за 1:0, но след това Бек взе четири поредни гейма по пътя си към втората победа в два мача срещу съперничката си.

След две победи в квалификациите и една в първия кръг, Пиронкова прибави 135 точки за ранглистата, които ще доведат до завръщане в „Топ 50“ през следващата седмица.

За Пиронкова следва пътуване към Дубай, където този уикенд ще започне участието си от квалификациите.