Дария Домрачова от Беларус спечели втори златен медал от Зимните олимпийски игри в Сочи, след като тотално разби конкуренцията си на индивидуалния старт от програмата на биатлона.

Преди три дни Домрачова бе повече от убедителна в преследването, завършвайки на 37.6 секунди пред втората Тора Бергер, но днес 27-годишната биатлонистка бе още по-категорична. Беларускинята допусна една грешка в стрелбата и измина дистанцията от 15 километра за 43:19.6, като втората Селина Гаспарин остана на 1:15.7 минути, въпреки че стреля перфектно. Друга представителка на Беларус - Надежда Скардина, спечели бронзовия медал, след като не направи нито една грешка в стрелбата и остана на 1:38.2 от победителката.

Представителката на България в дисциплината - Десислава Стоянова, се представи трагично и след шест грешки в стрелбата завърши на 72-то място от 78 завършили състезателки. /БГНЕС