Борусия Дортмунд тотално надигра Зенит и съдията с 4:2 като гост в първа 1/8-финална среща на Шампионската лига, която се игра на стадион "Петровски".

Момчетата на Юрген Клоп успяха да обезкуражат своя противник още в самото начало, когато вкараха два бързи гола още до петата минута чрез Хенрих Мхитарян и Марко Ройс.

Борусия продължи да мачка своя съперник и след почивката, но Зенит изненадващо намали резултата чрез Шатов, след сериозно съдийско рамо. След час игра обаче Левандовски върна аванса от два гола на своите, получавайки подаване от Пишчек.

Шотландският арбитър Колъм продължи с изцепките си в ущърб на германците, давайки смешна дузпа за Зенит, вкарана от Хълк. Справедливостта отново възтържествува много бързо, защото малко по-късно Левандовски вкара втория си гол, след пас на Ройс.

Реваншът между двата отбора ще се игра на 19 март, на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд.