Галатасарай и Челси завършиха 1:1 в първи 1/8 финален мач от директните елиминации в Шампионската лига.

Срещата се игра на препълнения ст. "Тюрк Телеком Арена" в Истанбул, като домакините излязоха надъхани за победа. Още в 9-ата минута обаче те получиха студен душ, инкасирайки гол. Автор на попадението бе Фернандо Торес, реализирал при асистенция на Аспилкуета - 0:1.

Негативният резултат не отчая играчите на Галатасарай, които през втората част дадоха всичко от себе си, за да се върнат в мача и запишат поне частичен успех. Усилията им бяха възнаградени в 65-ата минута, когато камерунецът Аурелиен Чеджу успя да изравни при асистенция на Уесли Снайдер. Реваншът е на 18 март на ст. "Стамфорд Бридж" в Лондон. /БГНЕС