Българинът Григор Димитров достигна четвъртфиналите от тенис турнира в Акапулко. Той изигра добър мач и се наложи с 6:1, 6:4 срещу Маркос Багдатис.

Хасковлията, който е четвърти в схемата на надпреварата, заслужи успеха след точно час игра. Той се възползва от неубедителния сервис на съперника си.

Багдатис спечели 66% от точките при свой първи начален удар и едва 36% при втори. Димитров беше доста по-стабилен (75% и 55%).

В целия първи сет българинът загуби само 12 точки. Той поведе с 4:0 и малко след това стигна до 6:1.

Димитров тръгна уверено с пробив и във втория сет, но Багдатис успя да изравни за 2:2, като се възползва от единствената си възможност за пробив в срещата. Хасковлията продължи с добрата си игра и спечели с 6:4.

Следващият съперник на българина ще е Ернестс Гулбис. Латвиецът преодоля трудно с 6:1, 3:6, 7:6 Давид Гофен.

Димитров ще търси реванш срещу Гулбис след загубата си преди две седмици във втория кръг от турнира в Ротердам.