Франция победи Холандия с 2:0 в контролен мач, играл се на "Стад де Франс" в Париж.

"Петлите" показаха приятна за окото игра и най-вече мощ в нападение, като в края на мача заслужено бяха дълго аплодирани от публиката. Отборът на Дидие Дешан изглеждаше наистина преобразен след измъчените игри срещу Украйна при баражите за СП Бразилия 2014 г., спечелени с мъка и не без съдийски реверанси.

И двата гола паднаха през първото полувреме. Първият реализира в 32-та минута Карим Бензема, който получи топката в дълбочина от Блес Матуиди, надбяга бранителите в оранжево и стреля по диагонала. Вина за попадението има и вратарят на Холандия Яспер Килесен, който съвсем спокойно би могъл да спаси, ако не бе избързал да легне предварително.

Вторият гол дойде отново след пробив в левия фланг на холандската защита. В 41-та минута Матьо Валбуена получи топката, където преди това и Бензема, и намери с прецизен пас Матуиди, очакващ я наказателното поле. Матуиди я посрещна от воле с прекрасна странична ножица, като изстрелът му не остави никакви шансове за Килесен: 2:0. /БГНЕС