Шампионът Манчестър Юнайтед разгроми домакина Уест Бромич с 3:0 в мач от 29-ия кръг на английското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Дейвид Мойс събраха 48 точки и изместиха Евертън от шестото място с по-добра голова разлика от съперника.

Уест Бромич пък записа осми пореден мач без успех във Висшата лига след победата с 1:0 на 1 януари срещу Нюкасъл. Тимът на Пепе Мел остана на 17-а позиция с 25 точки, на точка над зоната на изпадащите.

Юнайтед поведе в 34-ата минута, когато Фил Джоунс засече с глава центриране на Робин ван Перси от фаул от дясно. Домакините отвърнаха, но Виктор Аничебе не успя да реализира открилите се пред него положения.

В 65-ата минута Рафаел центрира от дясно и Уейн Рууни с глава от 2-3 метра прати топката за втори път в мрежата на Бен Фостър.

Осем минути преди края Рууни изведе Дани Уелбек в чиста позиция и английският национал не пропусна да направи резултата класически.