Българският нападател Димитър Бербатов се представи страхотно в първия си мач като титуляр в Лига 1 и изведе "Монако" до победа с 2:1 при домакинството на "Сошо".

33-годишният нападател отбеляза първия гол, а след това спечели наказателен удар, чрез който Хамес Родригес удвои резултата.

За втори път, откакто премина в отбора от княжеството през зимния трансферен прозорец, Бербатов получи шанс да започне в стартовия състав. В първия той класира "Монако" за четвъртфиналите в Купата на Франция, след като се разписа в 114-ата минута за победата с 1:0 срещу "Ница".

Срещу "Сошо" българинът отново оползотвори по най-добрия възможен начин шанса, който му даде Клаудио Раниери и направи силна заявка за титулярно място, след като в предишните си три мача в Лига 1 изигра общо 45 минути.

Бербатов се нуждаеше само от шест минути, за да открие головата си сметка във френското първенство. Той изостри атака с хубав пас към към дясното крило, но последвалото центриране беше доста високо.

Все пак топката остана притежание на домакините, които разиграха добре отляво. Лавин Курзава получи хубаво подаване oт Родригес зад защитата и центрира към далечната греда, където с едно докосване българският нападател откри резултата.

В средата на полувремето "Сошо" можеше да изравни, но удар на Даниел Субашич срещна страничната греда.

Осем минути след почивката Бербатов спечели дузпа за "Монако". Той се обърна добре след подаване на Родригес и беше фаулиран в наказателното поле от Жюлиен Фосюрие. Родригес уверено отбеляза наказателния удар и направи 2:0.

В минути до края на мача "Монако" подходи прекалено спокойно и можеше да бъде наказан. В 83-ата минута Едуард Бутен намали резултата. Секунди по-късно обаче Джордан Аю поучи директен червен картон и спря устрема на своя отбор.

Загубата остави "Сошо" на предпоследната 19-а позиция с 22 точки - на цели осем от спасителното 17-о място. "Монако" заема втората позиция с 59 точки, като запази разликата от осем до лидера "Пари сен жермен" след 28 кръга.