Отборът на Ювентус продължи с безпощадното си представяне в Серия А, след като победи Фиорентина с 1:0 в мач от 27-ия кръг на шампионата и поведе с 14 точки на върха на класирането.

Тимът на Фиорентина се бори за място в топ 3 и имаше своите шансове на "Ювентус Стейдиъм", но в крайна сметка торинци записаха рекордната 14-та поредна домакинска победа, подобрявайки постижението на градския си съперник Торино от 1976 година. Единственото попадение в мача отбеляза Асамоа в 42-та минута след много добра самостоятелна акция отляво. През втората част Гомес и Матри имаха добри положения, за да изравнят резултата, но ги пропуснаха и в крайна сметка възпитаниците на Антонио Конте се поздравиха с успеха. Юве вече има 72 точки, с 14 повече от втория Рома, който е изиграл два мача по-малко. Фиорентина е на четвърто място с 45 точки. /БГНЕС