Пари Сен Жермен победи Байер Леверкузен и в плейофа-реванш и с общ резултат 6:1 се класира за 1/4 финалите на Шампионската лига.

Срещата се игра пред 45 хил. зрители на ст. "Парк де принцес" в Париж, като бе с почти протоколен характер предвид победата на ПСЖ с 4:1 в първия мач. Резултатът бе открит в 6-ата минута от Сидни Сам при асистенция на Джулио Донати - 1:0 за домакините.

В 13-ата минута Маркиньос изравни след центриране от ъглов удар - 1:1. Пет минути по-късно капитанът на ПСЖ Златан Ибрахимович нацели напречната греда. В 28-ата минута гостите получиха право на дузпа, но ударът на Симон Ролфес бе слаб и вратарят Салваторе Сиригу спаси.

Победният гол за парижани падна малко след подновяване на играта. Негов автор стана Езекиел Лавеци, реализирал в 53-ата минута при асистенция на Мукас Дигне - 2:1. В 68-ата минута Байер остана в намален състав, тъй като Емре Джан бе изгонен заради втори жълт картон.

Пари Сен Жермен се класира за 1/4 финалите на Шампионскатга лига с общ резултат от двата мача 6:1. /БГНЕС