Барселона отново победи Манчестър Сити, този път с 2:1, и с общ резултат 4:1 се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига.

Мачът се игра на ст. "Камп Ноу" в Барселона преди 86 хил. зрители. В 12-ата минута Меси премина цялата отбрана на гостите плюс вратаря Джо Харт, но изстрелът му бе изчистен от голлинията. Малко след това гол на Неймар пък бе отменен заради спорна засада.

През второто полувреме домакините продължиха да контролират мача, демонстрирайки освободена игра предвид комфортния им аванс от първия мач /2:0/. В 57-ата минута след самостоятелен пробив Меси нацели гредата. Десет минути по-късно Бълхата изскочи пред Харт след грешка в отбраната на Гражданите, като този път не пропусна - 1:0.

В 78-ата минута Сити останаха в намален състав, тъй като Пабло Сабалета бе изгонен заради втори жълт картон. Въпреки това в 89-ата минута гостите стигнаха до изравняване чрез Венсан Компани. Крайното 2:1 оформи Даниел Алвеш в добавеното време, при асистенция на Иниеста. /БГНЕС