Националният отбор по футбол се изкачи с пет места в ранглистата на ФИФА и вече заема 67-а позиция.

Съставът на Любослав Пенев дължи прогреса си на контролата с "Беларус" от 5 март, която спечели с 2:1.

Непосредствено пред България се намира Йордания, която игра плейоф за класиране на Световното първенство в Бразилия и го загуби от бронзовия медалист на последния Мондиал Уругвай. Зад "лъвовете" се нарежда Ирландия.

Италия остава най-високопоставеният тим сред съперниците на България в предстоящите квалификации за Европейското първенство във Франция през 2016 г. "Адзурите" запазиха осмото си място в класирането.

Хърватия е на 16-а позиция, Норвегия е с десет места пред България - на 57-о, а зад тима на Пенев са Азербайджан (91) и Малта (134).

Европейският и световен шампион Испания запази лидерството си в ранглистата с актив от 1510 точки. В топ 10 попадат още Германия, Аржентина, Португалия, Колумбия, Уругвай, Швейцария, Италия, Бразилия и Белгия, който измести от Холандия.