Отборът на Славия записа изразителна победа с 5:1 срещу Нефтохимик в двубой от 27-и кръг на "А" група.

На стадиона на "белите" в "Овча Купел" резултатът бе открит от Нефтохимик, който поведе с гол на Михаел Орачев в 37-ата минута. Халфът на гостите преодоля вратаря на Славия Георги Петков, който днес навърши 38 години. Преди това домакините пропуснаха дузпа в 20-ата минута. От бялата точка Чавдар Янков не успя да намери очертанията на вратата. В самия край на първото полувреме съдията отсъди нов 11-метров наказателен удар в полза на Славия и този път тя бе изпълнена от Радослав Василев, който не сбърка и изравни резултата. През втората част хеттрик наниза Галин Иванов, а един гол добави Веселин Марчев. В дербито на кръга утре ЦСКА посреща Левски на Националния стадион. /БГНЕС