Лудогорец загуби с 1:0 реванша с Валенсия и отпадна на осминафиналите на Лига Европа.

Българските орли отново се представиха достойно и въпреки загубата напуснаха турнира достойно. Първото полувреме беше равностойно, като тимовете размениха по няколко атаки. Втората част не започна добре за българите, след като Пако Алкасер отбеляза неспасяем гол в 59-та минута. Лудогорец имаше няколко много големи шансове да върне попадението, но за съжаление ударите на Безяк и Александров не попаднаха в мрежата на Алвес. В крайна сметка, Лудогорец загуби с общ резултат 4:0, след като в първия мач в София, орлите загубиха с 3:0. Одисеята на Лудогорец в елиминационната фаза мина през ПСВ Айндховен, Черноморец Одеса, Динамо Загреб, Лацио и за съжаление Валенсия спря похода на момчетата на Стойчо Стоев. /БГНЕС