25-годишният испански тенисист Давид Ферер постигна трета победа в "Златната" група на финалния за годината турнир от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 4,45 милиона долара. №6 в света победи в третата си среща от състезанието №8 Ришар Гаске от Франция с 6:1, 6:1, като мачът продължи 59 минути. С успеха си Ферер си осигури първото място в групата, а след като не даде сет на съперника си, даде възможност на полуфиналите да играе и световният №2 Рафаел Надал. Това бе трети мач между Ферер и Гаске и втори за 2007 година. Испанецът има три победи, като Гаске все още не е спечели сет срещу Ферер. Първият мач между двамата е в Щутгарт през 2004 година. В първия сет Ферер проби в началото, като поведе с 2:1 гейма, а след това взе и още четири и затвори сета. Във втория испанецът продължи с ударното темпо, като поведе с 2:0 гейма. Гаске спечели гейм, но след това Ферер взе следващите четири за да приключи мача. Испанецът записа 65% печеливш първи сервис срещу 33% за Гаске. Печелившият втори сервис на Ферер бе 71% срещу 29% за 21-годишния Гаске. Крайно класиране в "Червената" група 1.ДАВИД ФЕРЕР (ИСПАНИЯ) 2.РАФАЕЛ НАДАЛ (ИСПАНИЯ) 3.Ришар Гаске (Франция) 4.Новак Джокович (Сърбия) Ферер и Надал се класират за полуфиналите на турнира.